۵ راه ساده برای کاهش اثرات زیست محیطی کسب و کار شما

  • صفحه اصلی
  • ۵ راه ساده برای کاهش اثرات زیست محیطی کسب و کار شما

در این محتوا ۵ راه ساده برای کاهش اثرات زیست محیطی کسب و کار شما بررسی شده است. داشتن یک کسب و کار که نشان دهنده یک رویکرد زیست محیطی مراقبتی و اخلاقی به عملیات باشد به سرعت تبدیل به یک ضرورت می شود.

از آنجایی که افکار عمومی و سیاست‌های دولتی دائماً به سمت اقداماتی می‌روند که هدفشان کاهش اثرات زیست‌محیطی است، کسب‌وکارهای آینده‌نگر در همه بخش‌ها در حال پیشبرد برنامه‌های خود هستند.

با انجام این کار، آنها نه تنها جلوتر از منحنی می‌مانند، بلکه در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنند و احساسات مثبتی را از مشتریان و مصرف‌کنندگان خود ایجاد می‌کنند، و راه‌های اصلی آن‌ها به‌طور قابل‌توجهی آسان است.

بیشتر بخوانید: شناسایی ارزش های اصلی خود در کار

در اینجا ۵ روش وجود دارد که می توانید به کاهش اثرات زیست محیطی کسب و کار خود کمک کنید.

فضای ذخیره ابری

با دور شدن از کاغذ و پذیرش فضای ذخیره سازی ابری، هر کسب و کاری می تواند به راحتی وابستگی خود را به ذخیره سازی و محصولات مرتبط با این کار کاهش دهد. نرم افزار مدیریت الکترونیک اسناد پرشین سیستم هخامنش و مدیریت اسناد (DMS)، همان ظاهر و احساس کاغذ را حفظ می‌کند. اما از طریق اینترنت قابل دسترسی است. به‌طور خودکار به‌روزرسانی می‌شود و نیازی به تجهیزات یا تعمیرات تخصصی ندارد.

تمام اسناد به راحتی در دسترس هستند. در کنار نکات مثبت محیطی، صرفه جویی در فضا، کاهش هزینه فضاهای ذخیره سازی و چاپ، و حتی صرفه جویی در زمان وجود دارد. زیرا اطلاعات مورد نیاز را می توان فوراً پیدا کرد.

دفتر کار بدون کاغذ

استقبال از فضای ذخیره سازی ابری و DMS البته یک گام بزرگ در حرکت به سمت ایجاد یک دفتر بدون کاغذ است. چیزی که بسیاری از کسب و کارها برای آن تلاش می کنند.

علاوه بر انتقال اسناد به فضای ابری، می‌توان در مورد اینکه آیا یادداشت‌های جلسات را می‌توان به صورت الکترونیکی ضبط کرد. آیا چاپ یا فتوکپی غیرضروری انجام می‌شود و اینکه آیا اسناد داخلی را می‌توان بدون نیاز به ساخت نسخه‌های فیزیکی از آنها به اشتراک گذاشت، ملاحظاتی نیز در نظر گرفت.

بیشتر بخوانید: مدیریت کارآمد اسناد در هر زمان و مکان

در اینجا 5 روش وجود دارد که می توانید به کاهش اثرات زیست محیطی کسب و کار خود کمک کنید.

کار از راه دور

در حالی که بسیاری از سازمان ها تا حدودی تمایلی به پذیرش کار از راه دور ندارند، بسیاری به دنبال آن هستند تا ردپای کربن خود را کاهش دهند. و همچنین رضایت کارکنان خود را افزایش دهند.

همانطور که در بالا ذکر شد، اسناد را می‌توان در هر مکان و هر زمان در فضای ذخیره‌سازی ابری یافت و نیاز به آفیس بودن را آزاد می‌کند.

سفر نکردن کارمندان به معنای مصرف سوخت کمتر و در نتیجه آلودگی کمتر است. کسب‌وکارها همچنین به طور فزاینده‌ای مشوق‌های مسافرتی را به کارکنان خود ارائه می‌کنند که از طرح‌های سازمان‌یافته به اشتراک گذاری خودرو تا حمل‌ونقل عمومی یارانه‌ای را شامل می‌شود.

بیشتر بخوانید: صرفه جویی در زمان کار و نکات مهم آن

استفاده از منابع محلی

برای بسیاری از مشاغلی که برای کالاها و اقلام به تامین کنندگان متکی هستند، حرکت به سمت منبع یابی محلی و استفاده از مشاغلی که شامل حمل و نقل وسایل در مسافت های طولانی نیست، در حال رخ دادن است.

مزایا البته محیطی هستند. اما واردات چیزهایی که از نظر جغرافیایی نزدیک هستند نیز می تواند در زمان و هزینه صرفه جویی کند. محصولات می توانند به سرعت و احتمالاً با اطلاع دیرهنگام وارد شوند و هزینه های حمل و نقل پرداخت نمی شود.

همچنین برای بسیاری از کسب‌وکارها تا حدودی باعث افتخار شده است که می‌توانند ادعا کنند از عملیات‌های مستقل کوچک‌تر مبتنی بر محلی، به عنوان بخشی از یک محرک روابط عمومی بزرگ‌تر، پشتیبانی می‌کنند.

بیشتر بخوانید: نکاتی برای صرفه جویی در زمان کار

بهره وری انرژی

فکر کردن با دقت در مورد نحوه استفاده از انرژی بدون شک ساده ترین کار برای یک کسب و کار است که به دنبال کاهش اثرات زیست محیطی خود است.

موارد ساده ای را می توان اجرا کرد مانند روشنایی کارآمد انرژی، اینکه ساختمان ها به خوبی عایق بندی شده باشند و اطمینان حاصل شود که آب هدر نمی رود.

کسانی که می‌خواهند کارها را کمی بیشتر جلو ببرند، در حال نصب پنل‌های خورشیدی، ژنراتورهای برق بادی یا دیگر راه‌های تولید انرژی هستند، یا به این می‌پردازند که دقیقاً چه کسی انرژی آنها را تامین می‌کند و آیا آنها بهترین شرکت برای انجام این کار هستند یا خیر.

مانند بسیاری از سیاست‌ها و رویکردهای دوستدار محیط‌زیست، در حالی که کاهش تأثیر بر روی کره زمین نگرانی اصلی است، صرفه‌جویی در پول نیز یک مزیت بزرگ برای کسانی است که تمام تلاش خود را برای کارآمدی انرژی انجام می‌دهند.

اولین قدم ها را برای صرفه جویی در زمان، هزینه و کاهش اثرات زیست محیطی شرکت خود بردارید. درباره راه حل مدیریت اسناد محلی، حجم، یا راه حل مبتنی بر ابر، با ما تماس بگیرید.

در مورد نرم افزار سهام بخوانید.

کاهش اثرات زیست محیطی

نرم افزار مدیریت الکترونیک اسناد  . برنامه اسناد دیجیتال .  نرم افزار آرشیو اسناد . برنامه آرشیو اسنادنرم افزار آرشیو الکترونیکی اسناد . برنامه آرشیو دیجیتال اسناد . نرم افزار آرشیو اسناد الکترونیک . نرم افزار بایگانی اسناد الکترونیک . بایگانی اسناد . نرم افزار آرشیو الکترونیک اسنادبرنامه بایگانی الکترونیک . نرم افزار آرشیو دیجیتالبرنامه اسناد دیجیتال . نرم افزار بایگانی الکترونیک . نرم افزار مدیریت اسناد