SAP Greenfield چیست؟

SAP Greenfield چیست؟ SAP Greenfield اجرای SAP S/4 HANA بدون در اختیار گرفتن ساختارهای سیستم موجود است. این یک سیستم کاملا جدید است. مستلزم خطرات هست، اما مهمتر از همه مسیری برای فرصت های جدید باز می کند.

راه های مختلفی برای تغییر به SAP S/4HANA وجود دارد. یکی از راه های ممکن New Implementation یا Reimplementation است، یعنی راه اندازی یک سیستم فناوری اطلاعات جدید برای یک محیط جدید. در مورد پیاده سازی SAP S/4HANA، کارشناسان همچنین از SAP Greenfield یا SAP S/4HANA Greenfield صحبت می کنند.

در مورد نرم افزار مدیریت حضور و غیاب بخوانید.

اصطلاح گرینفیلد در معنای مجازی برای شروعی جدید “در سایت سبزفیلد” است. گرین فیلد اصطلاحی است که در اصل از برنامه ریزی شهری می آید. اما اکنون در توسعه نرم افزار نیز استفاده می شود. چنین رویکردی نیازی به در نظر گرفتن سیستم های IT موجود یا پیشرفت های فردی ندارد.

نزدیک به استاندارد SAP با SAP Greenfield

نزدیک به استاندارد SAP با SAP Greenfield

هنگامی که SAP S/4HANA مجدداً پیاده سازی می شود، همه فرآیندها و سیستم ها به طور کامل مجدداً نصب و تنظیم می شوند. (همیشه نزدیک به استاندارد SAP و بهترین شیوه های SAP) . این با وضعیت شرکتی که با نرم افزار ERP از صفر شروع می کند قابل مقایسه است.

در چنین مواردی، فرآیندهای تجاری و داده‌های موجود ابتدا تجزیه و تحلیل و بهینه‌سازی می‌شوند تا تبدیل به نرم‌افزار ERP جدید آماده شود. پس از راه‌اندازی سیستم، داده‌های اصلی منتقل می‌شوند و کاربران آموزش می‌بینند.

در مورد نرم افزار بایگانی اسناد بخوانید.

گزینه دیگر: تبدیل سیستم SAP

در مقابل، تبدیل سیستم شامل ارتقاء سیستم SAP ERP موجود به SAP S/4HANA است. کارشناسان از این به عنوان رویکرد برون فیلد یاد می کنند. در چنین حالتی، سیستم اولیه مبنای تحول است. بنابراین سیستم جدید “در یک مکان سبز” ساخته نمی شود، بلکه در جایی که ساختمان ها و امکانات اساساً از قبل وجود دارد ساخته شده است.

بنابراین فرآیندهای موجود و پیشرفت‌های فردی به سیستم جدید منتقل می‌شوند. به همراه آنها میراث موجود، مانند تحولاتی که منسوخ یا کد قدیمی شده‌اند. بنابراین، ناهمگونی و پیچیدگی سیستم قدیمی تا حد زیادی حفظ می شود.

معایب دیگر رویکرد برون فیلد این است که تغییر بعدی به ابر SAP S/4HANA تنها با تلاش زیاد قابل پیاده سازی است و نمی توان از بهترین شیوه ها استفاده کرد.

در مورد نرم افزار ارسال مرسولات پستی بخوانید.

SAP Greenfield در مقابل SAP Brownfield: کدام رویکرد بهتر است؟

اینکه کدام رویکرد برای سوئیچ به SAP S/4HANA مناسب‌تر است و شرکت‌ها کدام مسیر را انتخاب می‌کنند به عوامل متعددی بستگی دارد.

از نظر فنی، هر دو سناریو سوئیچ معمولاً از نظر فنی امکان‌پذیر هستند و همچنین راه‌های میانی مربوطه مانند Bluefield (سوئیچ انتخابی)، که معمولاً مبتنی بر تبدیل سیستم هستند و با سوئیچ انتخابی داده مشخص می‌شوند.

در مورد نرم افزار مدیریت امور سهام بخوانید.

عامل تعیین کننده؛ مرحله فعلی توسعه یک شرکت است. چشم انداز سیستم فعلی آن چگونه به نظر می رسد. معماری فناوری اطلاعات آن را هدف قرار داده و روی چه تلاشی می خواهد سرمایه گذاری کند.

اساساً می توان گفت که هر چه یک سیستم ERP پیچیده تر، قدیمی تر و ناهمگن باشد، احتمال اینکه این سیستم مانع توسعه بیشتر شرکت شود و احتمال در نظر گرفتن رویکرد سبز فیلد برای سوئیچ بیشتر است.

از سوی دیگر، هرچه سیستم یک شرکت به استاندارد SAP نزدیک‌تر باشد و تنظیمات فنی آن کمتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که رویکرد برون‌فیلد می‌تواند راه‌حل مناسبی باشد.

در مورد سامانه جامع تحلیل بازار بخوانید.

از Non-SAP، SAP R/3 یا SAP ERP تا SAP S/4HANA

رویکرد سبز فیلد به ویژه برای دو گروه از شرکت ها مناسب است.

  1. گروه اول متشکل از شرکت هایی است که یا هنوز از سیستم ERP استفاده نمی کنند یا با سیستم ERP سازنده دیگری کار می کنند و اکنون می خواهند به SAP سوئیچ کنند. برای این تازه واردان SAP، پیاده سازی مجدد تنها راه پیشرفت است.

  2. گروه دوم شامل شرکت هایی است که قبلاً با SAP کار می کنند. اینها شرکت هایی هستند که از سیستم ERP مانند SAP R/3 یا SAP ERP 6.0 استفاده می کنند، اما اکنون مایلند با معرفی SAP S/4HANA چشم انداز سیستم IT کارآمدتر و انعطاف پذیرتری ایجاد کنند.

در مورد نرم افزار افزایش سرمایه بیشتر بدانید.

مزایای SAP Greenfield

مزایای SAP Greenfield

مزایای گرین فیلد این است که شرکت ها در یک مرحله به یک سیستم فناوری اطلاعات یکنواخت تر و نزدیک به استاندارد SAP سوئیچ می کنند. این باعث افزایش انعطاف پذیری می شود. در عین حال، هزینه های عملیاتی کاهش می یابد.

با اتصال به ابر SAP و استفاده از برنامه ها، سیستم جدید را نیز می توان به طور دائم به روز نگه داشت. بنابراین SAP S/4HANA می تواند از پتانسیل کامل خود استفاده کند: گزینه های مختلف تجزیه و تحلیل جدید، فرآیندهای مقیاس پذیر و خودکار در زمان واقعی، استفاده از هوش مصنوعی.

با این حال، پیشرفت های اضافی موجود از دنیای ERP قبلی را نمی توان پذیرفت. با این حال، معمولا این کار دیگر ضروری نیست. زیرا SAP S/4HANA از قبل دارای عملکردهای زیادی در نسخه استاندارد است.

در مورد نرم افزار بایگانی اسناد الکترونیک بخوانید.

رویکرد SAP Greenfield ممکن است زمان بر باشد.

اگر SAP S/4HANA با رویکرد گرین فیلد معرفی شود، سیستم ERP موجود ابتدا به صورت موازی به کار خود ادامه خواهد داد. بنابراین مقدمه بر فرآیندهای تجاری فعلی تأثیر نمی گذارد. سیستم استفاده شده قبلی در روز ۱ خاموش می شود و SAP S/4HANA راه اندازی می شود.

برخلاف رویکرد براون‌فیلد، معرفی SAP گرین‌فیلد پیچیده‌تر است و می‌تواند بیشتر طول بکشد. زیرا داده‌ها ابتدا باید به طور جامع تجزیه و تحلیل شوند و در صورت لزوم پاکسازی شوند. علاوه بر این، فرآیندها باید بازسازی شوند و آموزش بیشتری لازم است.

همچنین باید در نظر داشت که رویکرد سبز فیلد به طور کلی نیاز به مدیریت تغییر جامع تری دارد. زیرا تغییرات برای کاربران گسترده تر است.

در مورد نرم افزار تحلیل بازار بخوانید.

سوئیچ به دنبال گرین فیلد

اساساً، یک پروژه گرین فیلد با تجزیه و تحلیل دقیق و مفهوم نقشه راه SAP شروع می شود. مشاوران و کاربران یک نقشه راه و طراحی معماری فناوری اطلاعات آینده را تحت SAP S/4HANA تهیه می کنند.

این مرحله با اجرا، آموزش اولیه و آزمایش دنبال می شود. در نهایت، کاربران آموزش می بینند، داده ها آپلود می شوند و سیستم می تواند فعال شود. شروع به کار با بهینه سازی سیستم دنبال می شود.

در مورد نرم افزار سهام بخوانید.

رویکرد SAP Greenfield ممکن است زمان بر باشد.