هوش تجاری و تاثیر آن بر رشد شرکت ها

در دنیای تجارت امروز، شرکت ها تلاش جدی می کنند تا راه هایی برای کنترل بهتر سرمایه گذاری های خود پیدا کنند. آنها دائما در جستجوی اطلاعات و راه هایی برای بهینه سازی کارایی عملیاتی خود و تولید بهترین ارزش هستند. هوش تجاری (BI) شامل ابزارها و استراتژی هایی برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات برای افزایش تصمیم گیری و عملکرد است و به یک کمک ارزشمند برای مشاغل تبدیل می شود. با توجه به اشباع بازارها، BI بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

در مورد نرم افزار کنترل ورود و خروج کارکنان بخوانید.

چه چیزی BI را به یک ابزار ضروری برای مشاغل تبدیل کرده است؟

چه چیزی BI را به یک ابزار ضروری برای مشاغل تبدیل کرده است؟

 1. افزایش بهره وری

هوش تجاری مشاغل را قادر می سازد تا بهره وری و عملکرد را بهینه کنند. اگر فرایندهای عملیاتی با تنگناها روبرو شوند، یک ابزار BI می تواند علت اصلی را شناسایی کرده، فرآیندهای عملیاتی را اصلاح کرده و بهره وری را بالا ببرد.

به عنوان مثال، سیستم های منابع انسانی یا نرم افزارهای منابع انسانی مانند EasyWork به مشاغل اجازه می دهد تا روشهای منابع انسانی خود را ساده کرده و با استفاده از یک سیستم پاداش به عنوان یک سیستم امتیاز هوشمند که به کارکنان انگیزه و پاداش می دهد پاداش دهند. این امر باعث می شود کسب و کارها کارآمدتر شده و منجر به افزایش بهره وری شوند.

در مورد نرم افزار بایگانی اسناد بخوانید.

 1. بینش مشتری را بدست آورید

به احتمال زیاد مشتریان از مشاغلی که خدمات مورد نظر خود را ارائه می دهند، استقبال می کنند. یادگیری رفتارهای مشتری برای مشاغلی که می خواهند از روابط مشتری خود حداکثر استفاده را ببرند، مهم است. پرداختن به علایق مشتریان بدون دانستن اینکه درخواست آنها چیست بسیار مشکل است.

استفاده از ابزار BI برای جمع آوری داده ها در مورد رفتار مشتری در کانال های تجاری شما، به بهبود مشارکت مشتریان شما و افزایش رشد کسب و کار کمک می کند. داده های مشتریان را می توان از طریق ایمیل مارکتینگ و کمپین های رسانه های اجتماعی ردیابی کرد.

در مورد نرم افزار ارسال مرسولات پستی بخوانید.

 1. بهبود تصمیم گیری

BI اطلاعاتی را در اختیار سازمان های تجاری قرار می دهد که به آنها در تصمیم گیری های آگاهانه کمک می کند. مشاغلی که از ابزارهای BI استفاده می کنند پیشرفت های عملیاتی را تجربه کرده اند. آنها حجم زیادی از داده ها را ارائه می دهند که می توانند به سرعت داده های سازمان یافته را تولید کنند.

داده های ارائه شده در زمان واقعی تیم BI را قادر می سازد تا تصمیمات بهتری برای نتایج کارآمد اتخاذ کند. نتایج را می توان به سرعت تولید کرد و در محل مناسب برای تصمیم گیری های تجاری آینده به کار گرفت. به عنوان مثال، نرم افزارهای منابع انسانی مانند کنترل ورود و خروج با استفاده از سیستم حضور و غیاب هوشمند خود، سوابق حضور و غیاب کارکنان را در ابر نگهداری می کند.

در مورد نرم افزار حضور و غیاب دورکاری بخوانید.

از آنجا که داده های حضور و غیاب کارکنان به طور سیستماتیک و ایمن بر روی ابر ذخیره می شود و در هر زمان قابل بازیابی است، مشاغل قادر به تصمیم گیری آگاهانه در مورد عملکرد کارکنان، ارتقای شغلی و تنزل شغل هستند.

 1. مدیریت مبتنی بر شواهد را فعال کنید

از مدیریت کسب و کار بصری به رویکردی متمرکز بر واقعیت تغییر کرده است. امروزه مشاغل نمی توانند تصمیماتی را بگیرند که مبتنی بر واقعیت نباشد. چرا که در صورت بازنگری و معکوس شدن تصمیمات هزینه زیادی برای آنها متحمل شود. سازمان های موفق با استفاده از داده های مبتنی بر شواهد در تصمیم گیری خود رونق می گیرند.

داده های مبتنی بر شواهد جایی برای حدس و گمان باقی نمی گذارد. با وجود هیچ فضایی برای حدس و گمان، احتمال اشتباه محدود است. ابزارهای BI در ارائه داده های دقیق برای عملیات تجاری کارآمد هستند. این یکی از ویژگی هایی است که باعث افزایش جذابیت آنها می شود.

در مورد نرم افزار مدیریت و بایگانی اسناد بخوانید.

 1. موجودی کنترل

یکی از زیبایی های ابزارهای BI این است که آنها فرآیند کنترل موجودی را یکپارچه و کارآمد می کنند. تحقق سفارش در تجارت الکترونیک و مشاغل خرده فروشی و کنترل بهینه موجودی برای تعیین محل موجودی و سرعت حرکت آن مهم است.

ابزارهای BI می توانند موجودی ها را زیر نظر داشته باشند تا از اتمام سهام شرکت ها جلوگیری کنند. اتمام موجودی و ذخیره بیش از حد، از جمله مشکلاتی است که مشاغل تجارت الکترونیک هر از گاهی با آن روبرو می شوند. ابزارهای BI دارای داشبوردهایی هستند که مدیران را در جریان اطلاعات واقعی قرار می دهد.

در مورد نرم افزار آنلاین حضور و غیاب بخوانید.

 1. افزایش فروش

داده ها برای بهبود بازاریابی فروش مورد نیاز است. این همان چیزی است که امروزه بسیاری از مشاغل برای فروش اقدام می کنند. فناوری BI داده های عمیقی را برای مشاغل ارائه می دهد تا استراتژی های فروش و بازاریابی خود را بهینه کند.

این فناوری دارای ابزارهایی است که فعالیت های فروش را اندازه گیری می کند. همچنین روندها و رفتار مصرف کننده را از طریق داشبورد اطلاعات فروش تشخیص می دهد. چنین ویژگی به مشاغل کمک می کند تا فعالیت های مشتریان را ردیابی کنند، رفتارهای آنها را بشناسند و از این اطلاعات برای تقویت تکنیک های بازاریابی خود استفاده کنند. این ویژگی باعث می شود فناوری BI بسیار مورد توجه قرار گیرد.

در مورد نرم افزار بایگانی اسناد الکترونیک بخوانید.

 1. افزایش اطلاعات موجود

کسب و کارها برای اخذ تصمیمات استراتژیک به اطلاعات ثابت نیاز دارند. با دستگاه تلفن همراه، داده های تجاری به آسانی در دسترس است. این مزیت ابزارهای BI می تواند مشاغل را تقویت کرده و به آنها کمک کند تا از رقبا پیشی بگیرند.

 1. یک دید کلی از کسب و کار خود داشته باشید

BI تمام اطلاعات تجاری را در یک داشبورد یکپارچه جمع آوری می کند. در اینجا اطلاعاتی مانند آمار فروش، سوابق کارکنان، کمپین های بازاریابی و موارد دیگر را پیدا خواهید کرد که به شما در دستیابی به یک دیدگاه جامع کمک می کند

در مورد نرم افزار ارسال بسته های پستی بخوانید.

هوش تجاری بر:

 • قدرت تجزیه و تحلیل کسب و کار

 • داده ها

 • ابزارها

 • سیستم ها

متکی است تا به سازمان ها در تصمیم گیری های آگاهانه، افزایش بهره وری و دستیابی به اهداف سازمانی کمک کند. سازمانهایی که به سرعت از هو ش تجاری و ابزارهای قدرتمند آن استفاده می کنند، می توانند مزیت رقابتی قابل توجهی نسبت به رقبای خود کسب کنند.

یک دید کلی از کسب و کار خود داشته باشید