برنامه ورود خروج و سبک های تعامل (بخش دوم)

  • صفحه اصلی
  • برنامه ورود خروج و سبک های تعامل (بخش دوم)

در مورد سودمندی سیستم های تعاملی و برنامه های ورود خروج، در بخش اول مقاله صحبت کردیم. در ادامه همراه ما باشید.

رابط کاربری نسل پنجم

فراتر از این چارچوب کلی، و فراتر از پیشرفت در فن آوری های خاص دستگاه، گرایشی به سمت کلاس جدیدی از برنامه های ورود و خروج و سبک تعامل انسان و کامپیوتر در حال ظهور است. تأثیر آن در زمینه برنامه های ورود و خروج، استفاده از اطلاعات شخص کاربر است.

نیلزن این سبک تعامل نسل بعدی را غیر مبتنی بر دستور توصیف می کند:

“به نظر می رسد الگوی رابط کاربری نسل پنجم پیرامون گفتگوهای غیرفرمانده محور باشد. این اصطلاح یک روشِ تا حدودی منفی برای توصیف شکل جدیدی از تعامل است. اما تاکنون، به نظر می رسد مفهوم وحدت بخش، دقیقاً کنار گذاشتن روش های سنتی است. این گفتگو ی جدید بر مبنای سیستم های جدید، باید توسط دستورات خاص و دقیق صادر شده توسط کاربر کنترل شود و توسط رایانه پردازش و به آنها پاسخ داده شود.

 اطلاعات بین کاربر و رایانه

نرم افزار و برنامه های ورود و خروج

محتوای گفتگو در برخی از سطوح شامل تبادل اطلاعات بین کاربر و رایانه است. این سبک جدید ورود به دستگاه های جدید و برنامه های ورود و خروج، انواع جدیدی از فنون تعامل و رویکردهای نرم افزاری جدید برای مواجهه با آنها نیاز دارد. برخلاف ورودی های سنتی، مانند صفحه کلید و موس، ورودی های جدید نشان دهنده عملکرد کمتر دستگاه یا صدور دستور هستند.

اما بیشتر شبیه نظارت غیرمستقیم بر عملکرد کاربر هستند. به همین دلیل ورودی های بی شمار کاربران همزمان با یکدیگر کنترل می شوند. زیرا جنبه های مختلف عملکرد کاربر مورد بررسی قرار می گیرد. از نظر تحقیق در برنامه های ورود و خروج، این سبک نیاز به تغییر از دستگاه های معمولی و روش های سنتی دست نویس، به تجهیزات غیرمستقیم و برنامه های مدیریتی جدید و آنلاین دارد که به راحتی قابل استفاده توسط کاربر باشند.

نمونه هایی از این برنامه ها، شامل :

هستند. کیفیت های این برنامه های مدیریتی و ورودی به خوبی با فناوری های خروجی جدید مطابقت دارند.

ویژگی های مشترک سبک های تعامل در حال ظهور

نرم افزار و برنامه های ورود و خروج

سبک جدید مبتنی بر دستور را می توان براساس مشاهده کاربر بررسی کرد. این بخش برخی از ویژگی های مشترک این رابط های جدید و الزاماتی را که آنها به نرم افزار، برنامه های ورود و خروج، سخت افزار و دستگاههای ورودی/خروجی آنها تحمیل می کنند برشمرده است.

این رابط ها نسبت به نسخه های قبلی بسیار تعاملی هستند. بدین معنا که آنها تلاش می کنند از محدود کردن مجموعه ورودی های معتبر کاربر، بدون توجه به اینکه برنامه در چه وضعیتی قرار دارد، جلوگیری کنند. آنها همچنین به طور معمول هم در برنامه های کاربردی اساسی و هم در دستگاه های تعامل دارای درجات زیادی از آزادی درون برنامه ای هستند.

به عنوان مثال برنامه حضور و غیاب شرکت پرشین سیستم هخامنش؛ دارای این ویژگی است. علاوه بر این، کاربر ممکن است به طور معمول، با چندین برنامه ی مدیریتی و به طور همزمان کار کند. تمام نرم افزار های طراحی و تولید شده توسط شرکت پرشین سیستم هخامنش، دارای این ویژگی هستند. که بی نهایت کاربر را پشتیبانی می کنند.

ذخیره کامل مشخصات کاربر

سبک های جدید رابط نیز با برنامه هایی مشخص می شوند که با مشخصات کاربر مطابقت دارند. در برنامه های ورود و خروج، به جای اینکه به کاربر آموزش استفاده از صفحه کلید را بدهیم، به او اجازه می دهیم از توانایی های ارتباطی موجودِ خود مانند:

  • انتخاب رمز عبور دلخواه
  • ثبت اطلاعات با ضریب امنیتی بالا
  • لمس صفحه
  • شخصی سازی قالب کاری
  • ثبت مرخصی
  • ثبت ماموریت

و … استفاده کند. برنامه برای درک عملکرد کاربر، تفسیر و برنامه ریزی خواهد شد.

سبک های جدید رابط همچنین الزامات سختگیرانه ای را برای پاسخ به اقدامات کاربر در زمان واقعی ایجاد می کنند. به عنوان مثال، با تعیین محدوده ی حضور در محل کار، کاربر دیگر نمی تواند برنامه های ورود و خروج را دور بزند. تمام سیستم توسط مدیر برنامه تحت کنترل و مشاهده است. اگر خطایی رخ دهد، برنامه این خطا را تشخیص می دهد و پیامی برای مدیریت ارسال می کند.

پشتیبانی بهتر برای مدیریت زمان در مشخصات رابط کاربر و پیاده سازی آن یکی دیگر از نیازهای این رابط های جدید است. رویکردهای سنتی محاسبات در زمان واقعی؛ که در سیستم عامل ها و جوامع سیستم های جاسازی شده به کار می روند، به اندازه کافی قدرتمند نیستند تا بتوانند مشکل کلی توسعه رابط های ظریف و در زمان واقعی را برای برنامه های دلخواه حل کنند.

بنابراین برنامه های ورود و خروج و برنامه های مشابه مدیریت مدرن، به کمک سازمان ها می آیند. استفاده از مدیریت آنلاین امور سازمان ها باید جدی گرفته شود. اگر هنوز هم از روش های سنتی برای مدیریت سازمان، شرکت و کسب و کار خود استفاده می کنید متاسفانه باید بگوییم ضررهای زیادی را در پیش روی خود خواهید داشت.