۹ مهارت کلیدی مدیریت زمان و چگونگی بهبود آن

  • صفحه اصلی
  • ۹ مهارت کلیدی مدیریت زمان و چگونگی بهبود آن

مدیریت موثر زمان خود یک مهارت حرفه ای مهم برای توسعه است. سازماندهی هر روز وظایف خود، به شما کمک می کند تا کار را به موقع انجام دهید. پروژه های خود را اولویت بندی کنید. پیشرفت خود را به سرپرستان و همکاران اطلاع دهید. داشتن مهارت های مدیریت زمان قوی در نهایت می تواند منجر به دستیابی به اهداف کلیدی و پیشرفت در حرفه شما شود.

کلیک کنید: نرم افزار بایگانی اسناد الکترونیک

در این مقاله، ۹ مهارت مهم مدیریت زمان و اینکه چگونه می توانید مهارت های خود را در طول جستجوی شغل بهبود بخشید و به نمایش بگذارید، بحث می کنیم.

کلیک کنید: برنامه مدیریت اسناد

۹ مهارت مدیریت زمان

مهارت های مدیریت زمان به شما کمک می کند زمان خود را به خوبی مدیریت کنید. برخی از مهم ترین مهارت های مدیریت زمان عبارتند از:

۱- سازماندهی

منظم ماندن می تواند به شما کمک کند تصویر واضحی از آنچه که باید انجام دهید و در چه زمانی انجام دهید داشته باشید. منظم بودن ممکن است به معنای حفظ یک تقویم به‌روز، امکان یافتن آسان اسناد خاص، داشتن محیطی مرتب و یادداشت‌های دقیق و سخت‌گیرانه باشد.

کلیک کنید: نرم افزار مدیریت اسناد

۲- اولویت بندی

ارزیابی هر یک از مسئولیت های خود برای اولویت، کلیدی است که مدیر زمان خوبی باشید. راه های زیادی برای اولویت بندی کارهایی که باید انجام دهید وجود دارد. ممکن است تصمیم بگیرید موارد سریع و ساده را تکمیل کنید و سپس موارد طولانی تر و درگیرتر را تکمیل کنید. از طرف دیگر، ممکن است کارهای خود را با حساس ترین زمان یا ترکیبی از هر دو اولویت بندی کنید.

کلیک کنید: نرم افزار آرشیو الکترونیکی اسناد

۳- هدف گذاری

تعیین اهداف اولین قدم برای تبدیل شدن به یک مدیر زمان خوب است. هدف گذاری به شما این امکان را می دهد که به وضوح هدف نهایی خود را درک کنید. بدانید دقیقاً چه چیزی را برای دستیابی به آن اولویت بندی کنید. تعیین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت می تواند منجر به موفقیت در حرفه شما شود.

9 مهارت کلیدی مدیریت زمان

۴- ارتباطات

توسعه مهارت های ارتباطی قوی به شما این امکان را می دهد که برنامه ها و اهداف خود را برای سرپرستان و همکاران روشن کنید. همچنین می تواند به شما این امکان را بدهد که در صورت لزوم سؤال بپرسید، و چالش ها را به موقع در میان بگذارید تا همه در مسیر خود باقی بمانند.

کلیک کنید: نرم افزار مدیریت الکترونیک اسناد

۵- برنامه ریزی

بخش اساسی مدیریت زمان برنامه ریزی است. کارآمد بودن در برنامه ریزی روز، جلسات و نحوه انجام کارها به شما کمک می کند تا به برنامه خود پایبند باشید.

۶- تفویض اختیار

تفویض اختیار اغلب توسط مدیران انجام می شود. اگر پروژه ای را مدیریت می کنید، می توانید واگذاری وظایف را نیز تمرین کنید. در حالی که اغلب وقتی کسی از شما می خواهد کاری را انجام دهید، گفتن “نه” دشوار است، اما مهم است که تمرین کنید تا حد و مرزی داشته باشید تا زمان خود را به خوبی مدیریت کنید و در نهایت به اهداف خود برسید.

در مورد نرم افزار امور سهام بخوانید.

۷- مدیریت استرس

هنگام تمرین خوب مدیریت زمان، باید مراقب سلامت روان خود نیز باشید. مدیریت استرس به روشی مثبت می تواند به شما کمک کند تا با انگیزه بمانید و هنگام انجام برنامه خود عملکرد خوبی داشته باشید. ممکن است این کار را با استراحت‌های کوچک در طول روز انجام دهید. یا در حین انجام وظایف به روش‌های کوچک به خودتان پاداش دهید.

کلیک کنید: نرم افزار آرشیو الکترونیک اسناد

۸- حل مسئله

مهارت‌های قوی در حل مسئله به شما کمک می‌کند بر چالش‌ها غلبه کنید و پروژه‌ها را به جلو و بر اساس برنامه پیش ببرید. حل مسئله همچنین به اعضای تیم کمک می کند تا در یک صفحه با یکدیگر بمانند.

کلیک کنید: نرم افزار آرشیو اسناد

۹- یادداشت برداری

یادداشت برداری و به روز نگه داشتن اسناد هنگام مدیریت زمان و وظایف مهم است. به عنوان مثال، پیروی از دستورالعمل های قدیمی می تواند سرعت شما را کاهش دهد یا باعث شود مجبور شوید برخی از کارهای خود را دوباره انجام دهید.

کلیک کنید: نرم افزار آرشیو اسناد الکترونیک

مدیریت زمان