صورتحساب الکترونیک رایگان؛ چرا تحول دیجیتال برای مالیات اهمیت دارد؟

  • صفحه اصلی
  • صورتحساب الکترونیک رایگان؛ چرا تحول دیجیتال برای مالیات اهمیت دارد؟

اگر یک درس جهانی از همه‌گیری کرونا وجود داشته باشد، آن اهمیت چابکی دیجیتال است. طی چند سال گذشته به کسب و کارها و دولت ها به طور یکسان نشان داده است که در زمان بحران، باید بتوانند به سرعت مدل عملیاتی خود را تطبیق دهند. اهمیت صورتحساب الکترونیک رایگان در این برهه از زمان مشخص شده است.

این فشار به ویژه برای ادارات مالیاتی شدید است. از آنجایی که رکود جهانی تاکید دوباره بر استراتژی درآمد دارد، ادارات مالیاتی خود را در خط مقدم تحول دیجیتالی سریع و شدید می‌یابند. و راه‌هایی برای انجام مشاغل روزمره و اضطراری پیدا می‌کنند و در عین حال از دستورات حفظ فاصله اجتماعی پیروی می‌کنند.

در کشور ما، که قبلاً یک محیط نظارتی در مورد خدمات مالی دیجیتال ایجاد شده بود، شهروندان قبلاً به ارسال و دریافت پرداخت‌ها به صورت دیجیتالی عادت کرده بودند. سامانه مودیان مالیاتی پرشین این امکان را برای دولت فراهم می‌کرد تا عملکرد مالیاتی را به پلتفرم‌های پرداخت دیجیتال مانند مودیان پرشین اضافه کند.

بیشتر بخوانید: سامانه مودیان

ارسال الکترونیک صورتحساب ابری رایگان

راحتی نسبی شهروندان با ارسال فاکتور دیجیتال ابری منجر به افزایش در استفاده از سیستم مالیات دیجیتالی سامانه مودیان شده است. اداره درآمد همچنین توانسته است به سیستم‌های دیجیتال خود برای به دست آوردن داده‌های بلادرنگ در مورد تغییرات مربوط به شرایط اضطراری در هزینه‌های مصرف‌کننده تکیه کند، که به آژانس کمک می‌کند تأثیر آن بر درآمد را پیش‌بینی کند.

اما نوع تحول دیجیتالی یک پروسه طولانی و سخت است. اما غیرممکن نیست. بسیاری از اقتصادها، به ویژه کشورهای در حال توسعه، به سیستم‌های عمیقاً ریشه‌دار متکی هستند. در واقع، بسیاری از اقتصادهای کم درآمد جهان برای جمع آوری مالیات کافی برای پوشش وظایف اساسی دولت تلاش می کنند. ادارات مالیاتی باید تمرکز خود را از پردازش ساده داده های مالیات دهندگان به بهبود فعال انطباق، سیاست ها و کارایی تغییر دهند.

بیشتر بخوانید: نرم افزار کارکرد پرسنل رایگان؛ نحوه پیگیری ساعات کار کارکنان

ارسال الکترونیک صورتحساب ابری رایگان

استفاده از سامانه مودیان کاملا رایگان

استراتژی‌های درآمدی مدرن تا حد زیادی باید بر روی پلتفرم‌های دیجیتال اجرا شوند. زیرا برای پیگیری مؤثر اهداف سیاست‌های حیاتی مانند موارد زیر ضروری است:

گسترش پایه مالیاتی:

از رویکردهای داده محور می توان برای رفع شکاف ها و استفاده از فرصت های از دست رفته بدون افزایش سطح مالیات استفاده کرد. چنین اقداماتی عبارتند از: الزام پلتفرم های تجارت الکترونیک به گزارش فروش به منظور تسهیل در جمع آوری مالیات بر ارزش افزوده و عوارض گمرکی. تجزیه و تحلیل پرونده های مالیاتی گذشته شهروندانی که به دنبال تسکین تحت برنامه های محرک فعلی برای تأیید انطباق هستند. و حمایت از اخذ مالیات املاک با تطبیق دفتر املاک با پرونده مودیان.

بیشتر بخوانید: تأثیر برنامه مودیان مالیاتی بر رسمی شدن مشاغل کوچک و بخش غیررسمی

افزایش شفافیت و اعتماد با صورتحساب الکترونیک رایگان:

ایجاد بسترهای الکترونیکی برای ثبت مالیات، تشکیل پرونده، پرداخت و حل اختلاف، فرآیندها را برای شهروندان روشن می کند. این تضمین می کند که پرداخت های مالیاتی به حساب واقعی دولت ختم می شود و خطر سوء استفاده مقامات از اختیار خود را کاهش می دهد.

کاهش بار انطباق:

فناوری دیجیتال مانند استفاده از سامانه مودیان پرشین زمان صرف شده برای پرداخت مالیات و همچنین تعداد کل پرداخت هایی که مالیات دهندگان باید هر سال انجام دهند را کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید: برنامه بایگانی الکترونیک؛ گردش کار ساده و افزایش بهره وری

بهبود کارایی اداری با صورتحساب الکترونیک رایگان:

هنگامی که دولت ها در استفاده از فناوری اطلاعات به بلوغ می رسند، قادر خواهند بود به دستاوردهای کارایی قابل توجهی دست یابند. برای کشورهایی که تبدیل دیجیتالی خود را آغاز کرده‌اند، ضبط داده‌های مبتنی بر کاغذ با هوش مصنوعی می‌تواند دیجیتالی‌سازی و قابلیت اطمینان داده‌ها را سرعت بخشد.

برخی دیگر از طریق ساده‌سازی رویه‌ها و تطبیق اطلاعات بایگانی با مجموعه داده‌های شخص ثالث ارزش قابل توجهی پیدا می‌کنند. برای ادارات مالیاتی پیشرفته تر، استفاده از تجزیه و تحلیل های پیشرفته برای شناسایی گزارش کمتر، یک محرک ارزش کلیدی خواهد بود.

بیشتر بخوانید: اپلیکیشن ورود و خروج رایگان؛ دلایل پیاده سازی

پیشبرد رشد و سایر اهداف سیاست:

ادارات مالیاتی به عنوان سپرده مرکزی داده های شهروندان، نقش فزاینده ای در پیشبرد اهداف غیرمالیاتی ایفا می کنند. به عنوان مثال، با استفاده از داده‌های مالیات دهندگان برای موارد زیر لازم است:

تأیید ذینفعان تحت برنامه‌های انتقال نقدی. نظارت بر مصرف کالاهای دارای اثرات مضر سلامت (مانند الکل و سیگار). مدل‌سازی پاسخ‌های سیاست مالیاتی برای مهار انتشار کربن. شناسایی محرک‌های رشد در اقتصاد. شناسایی تخلفات بازار کار، و احراز رفاه گروه های آسیب پذیر جامعه.

بیشتر بخوانید: بهترین برنامه مدیریت سهام

صورتحساب الکترونیک رایگان

روابط عمومی هلدینگ پرشین سیستم هخامنش

مفتخریم که برای اولین بار در ایران نرم افزار ارسال صورتحساب الکترونیک رایگان به سامانه مودیان را در اختیار شما قرار دهیم. با کلیک بر روی هر کدام از گزینه های زیر به صفحه اصلی سامانه مودیان پرشین رایگان وارد شوید. برای دریافت رایگان برنامه با ما تماس بگیرید.

سامانه مودیان

نرم افزار ارسال صورتحساب الکترونیک وب رایگان

برنامه ارسال صورتحساب الکترونیک وب رایگان

سامانه ارسال صورتحساب الکترونیک وب رایگان

سامانه مودیان کاملا رایگان

نرم افزار ارسال صورتحساب الکترونیک ابری رایگان

سامانه مودیان پرشین

صدور الکترونیک صورتحساب رایگان

اصلاح الکترونیک صورتحساب رایگان

سامانه مودیان پرشین رایگان