برنامه مودیان؛ تأثیر این برنامه بر کاهش هزینه های اداری برای سازمان های مالیاتی

  • صفحه اصلی
  • برنامه مودیان؛ تأثیر این برنامه بر کاهش هزینه های اداری برای سازمان های مالیاتی

اداره مالیات جزء حیاتی سیستم مالی هر کشور است. فرآیندهای جمع آوری مالیات مستقیماً بر توانایی دولت در ایجاد درآمد و ارائه خدمات ضروری به شهروندان کمک می کند. دولت در سال های اخیر برنامه مودیان را به اجرا گذاشته است. این برنامه یک طرح جامع برای حوزه های مالیاتی کشور است.

سیستم مدیریت مالیاتی کشورمان در طول تاریخ با چالش های متعددی از جمله فرآیندهای ناکارآمد، استفاده محدود از فناوری و فرار مالیاتی بالا مواجه بوده است. این عوامل بر هزینه های اداری و کاهش درآمد مالیاتی کشور تاثیر گذاشته است. برنامه مودیان در سال ۱۳۹۴ با هدف ساده‌سازی فرآیندهای وصول مالیات و کاهش هزینه‌های اداری معرفی شد.

بیشتر بخوانید: نرم افزار مدیریت اسناد؛ نحوه صرفه جویی در هزینه

اجزای برنامه مودیان

سامانه مودیان از چندین جز تشکیل شده است. این اجزا عبارتند از:

تشکیل پرونده الکترونیکی مالیاتی:

این برنامه یک پلت فرم آنلاین جامع را معرفی می کند که به مودیان مالیاتی اجازه می دهد اظهارنامه مالیاتی خود را به صورت الکترونیکی ارسال کنند. امکان ارسال، ابطلال، اصلاح و صدور صورتحساب در این برنامه وجود دارد.

پایگاه داده مالیاتی یکپارچه:

برنامه مالیاتی مودیان یک پایگاه داده متمرکز ایجاد کرد که اطلاعات مالیات دهندگان را از منابع مختلف یکپارچه می کند و مقامات مالیاتی را قادر می سازد به داده های دقیق و به روز برای ارزیابی و جمع آوری موثر مالیات دسترسی داشته باشند.

بیشتر بخوانید: سامانه مودیان پرشین؛ چرا ممیزی مالیاتی اهمیت دارد؟

آموزش و اطلاع رسانی به مالیات دهندگان:

این برنامه شامل تلاش هایی برای آموزش مالیات دهندگان در مورد حقوق و تعهداتشان و همچنین مزایای تبعیت داوطلبانه از طریق کانال های مختلف مانند کارگاه ها، سمینارها و کمپین های رسانه ای است.

تاثیر برنامه مودیان بر هزینه های اداری

تاثیر برنامه مودیان بر هزینه های اداری

اجرای برنامه مودیان منجر به کاهش چشمگیر هزینه های اداری برای سازمان های مالیاتی شده است. برخی از زمینه های کلیدی که در آنها صرفه جویی در هزینه انجام شده است عبارتند از:

کاغذبازی و پردازش:

تشکیل پرونده مالیاتی الکترونیکی حجم کاغذهای فیزیکی را به شدت کاهش می دهد.

منابع انسانی:

نیاز به انجام کار دستی در اتوماسیون مودیان حذف و تمام موارد به صورت الکترونیکی ثبت می شود.

بیشتر بخوانید: صورتحساب الکترونیک چیست؟ راهنمای جامع

بهره وری زمانی:

سامانه مالیاتی مودیان باعث شده است که روند ثبت فاکتورهای مالیاتی به ساده ترین شکل صورت بگیرد. به این ترتیب حجم پردازش صورت حساب های مالیاتی افزایش داشته است.

دقت و انطباق:

پایگاه داده مالیاتی یکپارچه و رویکرد حسابرسی مبتنی بر ریسک، دقت ارزیابی‌های مالیاتی و افزایش انطباق داوطلبانه را افزایش داده و هزینه‌های مربوط به اصلاح خطا و اقدامات اجرایی را کاهش داده است.

نرم افزار برنامه مودیان پتانسیل قابل توجهی برای کاهش هزینه های اداری و بهبود کارایی سیستم مدیریت مالیاتی دارد. به این شرط که مودیان به این برنامه اعتماد کنند. در همین راستا هلدینگ پرشین سیستم هخامنش برنامه مودیان پرشین را در اختیار شما قرار می دهد. می توانید برای ارسال، صدور، برگشت و اصلاح فاکتور الکترونیکی خود از این برنامه استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: نرم افزار حضور و غیاب کاملا رایگان پرشین سیستم هخامنش

در پایان:

برنامه مودیان گامی رو به جلو در نوسازی سیستم مدیریت مالیاتی کشور و کاهش هزینه های اداری است. این برنامه با استفاده از فناوری، ساده‌سازی فرآیندها و اتخاذ رویکرد مبتنی بر ریسک برای ارزیابی و جمع‌آوری مالیات، پتانسیل خود را برای بهبود کارایی و اثربخشی مقامات مالیاتی نشان داده است. توسعه و اصلاح مستمر برنامه مودیان، همراه با سرمایه گذاری در ظرفیت سازی و همکاری، می تواند به دولت کمک کند تا مزایای کامل سیستم مدیریت مالیاتی مدرن و مقرون به صرفه را درک و در نهایت به رشد و توسعه اقتصادی کشور کمک کند.

بیشتر بخوانید: بهترین برنامه مدیریت سهام

برنامه مودیان

 

روابط عمومی هلدینگ پرشین سیستم هخامنش

مفتخریم که برای اولین بار در ایران نرم افزار ارسال صورتحساب الکترونیک رایگان به سامانه مودیان را در اختیار شما قرار دهیم. به زودی با کلیک بر روی هر کدام از گزینه های زیر به صفحه اصلی صورتحساب الکترونیک ابری وب رایگان وارد شوید. برای دریافت رایگان سامانه مودیان پرشین

با ما تماس بگیرید.

سامانه مودیان

نرم افزار ارسال صورتحساب الکترونیک وب رایگان

برنامه ارسال صورتحساب الکترونیک وب رایگان

سامانه ارسال صورتحساب الکترونیک وب رایگان

نرم افزار ارسال صورتحساب الکترونیک ابری رایگان

ارسال صورتحساب الکترونیک وب رایگان

ارسال صورتحساب الکترونیک ابری رایگان

سامانه صورتحساب الکترونیک ابری وب رایگان

نرم افزار صورتحساب الکترونیک ابری وب رایگان

برنامه صورتحساب الکترونیک ابری وب رایگان

صورتحساب الکترونیک ابری وب رایگان

صدور الکترونیک صورتحساب رایگان

ابطال الکترونیک صورتحساب رایگان

برگشت الکترونیک صورتحساب رایگان

اصلاح الکترونیک صورتحساب رایگان

صدور صورتحساب الکترونیک رایگان

ابطال صورتحساب الکترونیک رایگان

برگشت صورتحساب الکترونیک رایگان

اصلاح صورتحساب الکترونیک رایگان