ارسال صورتحساب الکترونیک رایگان، نرخ مالیات و اداره مالیات چه اهمیتی دارند؟

  • صفحه اصلی
  • ارسال صورتحساب الکترونیک رایگان، نرخ مالیات و اداره مالیات چه اهمیتی دارند؟

برای تقویت رشد و توسعه اقتصادی، دولت ها به منابع مالی پایدار برای برنامه های اجتماعی و سرمایه گذاری های عمومی و تعیین نرخ مالیات نیاز دارند. برای این منظور باید برنامه هایی برای ارسال صورتحساب الکترونیک رایگان وجود داشته باشد.

ارسال صورتحساب الکترونیک رایگان

در اینجا لازم است یادآوری کنیم که برای ارسال صورتحساب الکترونیک رایگان به سامانه مودیان با ما در تماس باشید. ارسال الکترونیک صورتحساب رایگان برنامه ای است که در اختیار شما قرار می گیرد.

برنامه های ارائه دهنده بهداشت، آموزش، زیرساخت ها و سایر خدمات برای دستیابی به هدف مشترک جامعه ای مرفه، کارآمد و منظم مهم هستند. آنها از دولت ها می خواهند که درآمد خود را افزایش دهند. مالیات نه تنها برای کالاها و خدمات عمومی پرداخت می شود. همچنین یک عنصر کلیدی در قرارداد اجتماعی بین شهروندان و اقتصاد است. نحوه افزایش و هزینه مالیات ها، می تواند مشروعیت یک دولت را تعیین کند.

همه دولت ها به درآمد نیاز دارند، اما چالش این است که نه تنها سطح نرخ های مالیاتی بلکه پایه مالیاتی را نیز با دقت انتخاب کنند. دولت ها همچنین باید یک سیستم تطبیق مالیاتی طراحی کنند که مالیات دهندگان را از مشارکت منصرف نکند. سامانه مالیاتی مودیان در کشورمان برای همین منظور طراحی و ارائه شده است.

بیشتر بخوانید: سامانه مودیان؛ منطق و اهداف فرم مالیاتی آنلاین (بخش اول)

چرا نرخ مالیات اهمیت دارد؟

مقدار هزینه مالیات برای مشاغل برای سرمایه گذاری و رشد اهمیت دارد. در جایی که مالیات ها بالاست، کسب و کارها تمایل بیشتری به کنار گذاشتن بخش رسمی دارند. یک مطالعه نشان می دهد که نرخ های مالیاتی بالاتر با کسب و کارهای رسمی کمتر و سرمایه گذاری خصوصی کمتر مرتبط است.

نگه داشتن نرخ های مالیات در سطح معقول می تواند توسعه بخش خصوصی و رسمی شدن مشاغل را تشویق کند. نرخ‌های مالیاتی متوسط به‌ویژه برای شرکت‌های کوچک و متوسط که به رشد اقتصادی و اشتغال کمک می‌کنند، اما به درآمد مالیاتی اضافه نمی‌کنند، اهمیت دارد.

بیشتر بخوانید: سامانه مودیان؛ منطق و اهداف فرم مالیاتی آنلاین (بخش دوم)

زیرساخت های کیفی برای عملکرد سالم یک اقتصاد حیاتی است.

زیرا نقش محوری در تعیین محل فعالیت اقتصادی و انواع بخش هایی دارد که می توانند توسعه یابند. نیروی کار سالم برای رقابت پذیری و بهره وری اقتصاد حیاتی است. سرمایه گذاری در ارائه خدمات بهداشتی هم به دلایل اقتصادی و هم به دلایل اخلاقی ضروری است. آموزش پایه کارایی هر کارگر را افزایش می دهد و آموزش عالی با کیفیت خوب به اقتصادها این امکان را می دهد که از زنجیره ارزش فراتر از فرآیندهای تولید و محصولات ساده حرکت کنند.

کارایی تبدیل درآمد مالیاتی به کالاها و خدمات عمومی در سراسر جهان متفاوت است.

داده‌های اخیر از شاخص‌های توسعه جهانی و شاخص توسعه انسانی نشان می‌دهد که اقتصادهایی مانند ایرلند و مالزی – که همگی نرخ‌های مالیاتی نسبتاً پایینی دارند – درآمدهای مالیاتی را به‌طور کارآمد ایجاد می‌کنند و سود را به کالاها و خدمات عمومی با کیفیت بالا تبدیل می‌کنند. توسعه اقتصادی اغلب نیاز به درآمد مالیاتی جدید را برای تامین مالی افزایش هزینه های عمومی افزایش می دهد.

در عین حال، نیاز به یک اقتصاد دارد تا بتواند آن نیازها را برآورده کند. مهمتر از سطح مالیات، نحوه استفاده از درآمد است. در اقتصادهای در حال توسعه، نرخ های مالیاتی بالا و ضعف مدیریت مالیاتی تنها دلایل پایین بودن نرخ جمع آوری مالیات نیست. اندازه بخش غیررسمی نیز مهم است. پایه مالیاتی بسیار محدودتر است. زیرا اکثر کارگران در بخش غیررسمی دستمزدهای بسیار پایینی دریافت می کنند.

بیشتر بخوانید: برنامه لیست بیمه ماهانه پرسنل رایگان

ارسال صورتحساب الکترونیک رایگان 

چرا اداره مالیات اهمیت دارد؟

اداره مالیاتی کارآمد می تواند به تشویق مشاغل برای ثبت رسمی کمک کند و در نتیجه پایه مالیاتی را گسترش داده و درآمدهای مالیاتی را افزایش دهد. اداره مالیاتی که ناعادلانه و دمدمی مزاج است احتمالاً سیستم مالیاتی را بدنام کرده و مشروعیت دولت را کاهش می دهد.

در بسیاری از اقتصادهای در حال گذار در دهه ۱۹۹۰، ناکامی در بهبود مدیریت مالیاتی زمانی که سیستم های مالیاتی جدید معرفی شدند، منجر به اعمال نابرابر مالیات، فرار مالیاتی گسترده و درآمد مالیاتی کمتر از حد انتظار شد.

بیشتر بخوانید: برنامه حضور و غیاب رایگان پرشین؛ ویژگی های اصلی

پیروی از قوانین مالیاتی برای حفظ کارکرد سیستم برای همه مهم است.

یکی از راه‌های تشویق به تبعیت از پرداخت مالیات این است که قوانین را تا حد امکان واضح و ساده نگه دارید. سیستم های مالیاتی بیش از حد پیچیده با فرار مالیاتی بالا همراه است. هزینه های بالای رعایت مالیات با بخش های غیررسمی بزرگتر، فساد بیشتر و سرمایه گذاری کمتر مرتبط است. اقتصادهایی با سیستم‌های مالیاتی ساده و خوب طراحی شده می‌توانند فعالیت کسب‌وکار و در نهایت سرمایه‌گذاری و اشتغال را تقویت کنند.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که یک عامل تعیین‌کننده مهم برای ورود شرکت، سهولت پرداخت مالیات، صرف‌نظر از نرخ مالیات شرکتی است. مطالعه ۱۱۸ اقتصاد طی ۶ سال نشان داده که کاهش ۱۰ درصدی بار اداری مالیاتی – که با تعداد پرداخت‌های مالیات در سال و زمان لازم برای پرداخت مالیات اندازه‌گیری می‌شود – منجر به افزایش ۳ درصدی در نرخ‌های ورود سالانه مشاغل شده است

بیشتر بخوانید: نرم افزار مدیریت الکترونیک اسناد؛ قابلیت های بازیابی اطلاعات و دسترسی

اداره مالیات در حال تغییر است.

زیرا اکوسیستمی که در آن فعالیت می کند گسترده تر و عمیق تر می شود، که بیشتر به دلیل افزایش گسترده جریان اطلاعات دیجیتال است. ادارات مالیاتی از طریق معرفی فناوری جدید و ابزارهای تحلیلی به این چالش ها پاسخ می دهند. آنها باید در نحوه عملکرد خود تجدید نظر کنند و چشم انداز کاهش هزینه ها، افزایش انطباق و مشوق های مالیاتی را برای مالیات دهندگان سازگار ارائه دهند.

در سال ۲۰۱۳، تاجیکستان پروژه اصلاح اداره مالیات را راه اندازی کرد و در نتیجه، این کشور یک سیستم مالیاتی کارآمدتر، شفاف و خدمات محور ایجاد کرد. نوسازی زیرساخت فناوری اطلاعات و معرفی یک سیستم مدیریت مالیاتی یکپارچه باعث افزایش کارایی و کاهش تعاملات فیزیکی بین مقامات مالیاتی و مودیان شد.

به دنبال بهبود خدمات مالیات دهندگان، تعداد شرکت های فعال و مودیان مالیاتی فردی که مالیات را ثبت می کنند، دو برابر شده و وصول درآمد به شدت افزایش یافته است. یک مالیات دهنده در تاجیکستان در سال ۲۰۱۶، ۲۸ روز را صرف رعایت تمام مقررات مربوط به مالیات کرده است، در حالی که این میزان در سال ۲۰۱۲، ۳۷ روز بوده است.

بیشتر بخوانید: نرم افزار حضور و غیاب رایگان؛ مزایای دیجیتالی شدن حضورغیاب

هزینه پایین انطباق مالیات و رویه های کارآمد می تواند تفاوت قابل توجهی برای شرکت ها ایجاد کند.

به عنوان مثال، در هنگ کنگ SAR، چین، شرکت استاندارد مطالعه موردی باید تنها سه پرداخت در سال انجام دهد که کمترین تعداد پرداخت در سطح جهانی است. در قطر و عربستان سعودی، باید چهار پرداخت انجام دهد که هنوز هم جزو پایین ترین پرداخت ها در جهان است. در استونی، رعایت مالیات بر سود، مالیات بر ارزش افزوده (VAT) و مالیات بر نیروی کار و مشارکت تنها ۵۰ ساعت در سال و حدود ۶ روز کاری طول می کشد.

مدت زمانی که یک شرکت برای رعایت الزامات مالیات بر ارزش افزوده نیاز دارد، بسیار متفاوت است.

تحقیقات نشان می دهد که این امر با تغییرات در شیوه های اداری و نحوه اجرای مالیات بر ارزش افزوده توضیح داده می شود. در اقتصادهایی که همان مرجع مالیاتی مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر درآمد شرکتی را مدیریت می کند، پیروی از آنها زمان کمتری می برد. استفاده از پرونده و پرداخت آنلاین نیز زمان انطباق را تا حد زیادی کاهش می دهد. دفعات و طول اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده نیز مهم است. الزامات ارسال فاکتورها یا سایر اسناد همراه با اظهارنامه به زمان تطابق می افزاید. ساده‌سازی فرآیند انطباق و کاهش زمان لازم برای مطابقت با الزامات برای کارآمدی سیستم‌های مالیات بر ارزش افزوده مهم است.

بیشتر بخوانید: برنامه مدیریت سبد سهام

 صدور رایگان صورتحساب الکترونیک به سامانه مودیان

 

روابط عمومی هلدینگ پرشین سیستم هخامنش

مفتخریم که برای اولین بار در ایران نرم افزار ارسال صورتحساب الکترونیک رایگان به سامانه مودیان را در اختیار شما قرار دهیم. به زودی با کلیک بر روی هر کدام از گزینه های زیر به صفحه اصلی صورتحساب الکترونیک ابری وب رایگان وارد شوید. برای دریافت رایگان برنامه با ما تماس بگیرید.

سامانه مودیان

نرم افزار ارسال صورتحساب الکترونیک وب رایگان

برنامه ارسال صورتحساب الکترونیک وب رایگان

سامانه ارسال صورتحساب الکترونیک وب رایگان

نرم افزار ارسال صورتحساب الکترونیک ابری رایگان

ارسال صورتحساب الکترونیک وب رایگان

ارسال صورتحساب الکترونیک ابری رایگان

سامانه صورتحساب الکترونیک ابری وب رایگان

نرم افزار صورتحساب الکترونیک ابری وب رایگان

برنامه صورتحساب الکترونیک ابری وب رایگان

صورتحساب الکترونیک ابری وب رایگان

صدور الکترونیک صورتحساب رایگان

ابطال الکترونیک صورتحساب رایگان

برگشت الکترونیک صورتحساب رایگان

اصلاح الکترونیک صورتحساب رایگان

صدور صورتحساب الکترونیک رایگان

ابطال صورتحساب الکترونیک رایگان

برگشت صورتحساب الکترونیک رایگان

اصلاح صورتحساب الکترونیک رایگان