نقش استفاده از ابزارهای کاربردی برای مدیریت دورکاری پرسنل در مشاغل مختلف

مشاغل

گسترش ویروس کرونا در ایران و اکثر کشورهای دنیا، به یک تهدید بزرگ برای همه نوع از مشاغل تبدیل شده است.

شرکت هایی که تقریبا در هر صنعتی در حال اصلاح پروتکل های اضطراری خود هستند. دورکاری ( به اصطلاح فریلسنر) از اولین اقداماتی بوده است که اکثر شرکت ها در این وضعیت آن را به اجرا درآورده اند.

در این نوشته ، مواردی از ابزارهای لازم جهت مدیریت و کنترل ورود و خروج و شیفت های کارکنانی که از راه دور با شما همکاری می کنند را تهیه کرده ایم.

همواره برای کنترل تردد کارمندان راه­های گوناگونی وجود دارد که بیشتر آنها به حضور افراد در محل شرکت بستگی دارد.

یکی از الزامات دورکاری برای هر شرکتی استفاده از نرم افزارهایی است که برای مدیریت و کنترل موفق تر این کار طراحی شده است زیرا کنترل ساعات کاری، شیفت ها و مرخصی ها و… همواره برای کارفرمایان معضلی جدی بوده است.

آیا واقعا راه حل مناسب، به صرفه و دقیقی برای کنترل و مدیریت کارمندان در زمان دورکاری وجود دارد ؟

پرشین سیستم با طراحی و تولید سامانه ی حضور و غیاب آنلاین OcTime راه حل مناسبی را در این ضمینه در اختیار کسب و کارها قرار داده است.

این نرم افزار بدون نیاز به هیچ گونه دستگاه و تنها با گوشی هوشمند و یا رایانه ی هر فرد و با تعریف و ثبت موقعیت جغرافیایی پرسنل امکان کنترل حضور و غیاب کارکنان دورکار را فراهم می آورد.

شفافیت گزارشات ساعات کاری هر فرد، پنل مدیریتی، تعریف ایستگاه های کاری، مشاهده و بررسی آنلاین درخواست های مرخصی، گزارش میزان مرخصی مانده تا پایان قرارداد و موارد دیگر از امکانات این سامانه است.

با توجه به شرایط فعلی استفاده از این نوع نرم افزارها کمک شایانی به مدیریت بهتر کسب و کارها و مشاغل مختلف می نماید و باعث کاهش دغدغه منابع انسانی نیز خواهد شد.

برچسب ها:
, , , ,
Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

شرکت پرشین سیستم هخامنش اولین شرکت در تولید نرم افزار های حوزه مالی براساس تکنولوژی بلاک چین
تلفن: 021-91008664
[email protected]

آیکون های اجتماعی