مزایای JAVASCRIPT

مزایای JavaScript :

  • اولین نکته و شاید مهمترین نکته این است که جاوااسکریپت بر روی تمامی مرورگرها پشتیبانی و اجرا می شود. و دلیل مهم بودن این امر این است که، بدون توجه به اینکه کاربر شما از چه سیستم عامل یا مرورگری استفاده می کند، قطعا صفحه ی وب شما برای بدون هیچ اختلالی در کدها قابل مشاهده خواهد بود، و این امر در رقابت با VBScript کاملا کف ترازو را به سمت JavaScript می برد. که همین امر می تواند دلیل استفاده ی شرکت های بزرگ از این زبان باشد.
  • دومین نکته بیشتر قابلیت این زبان است تا مزایای آن، جاوااسکریپت برای پویا سازی صفحات وب یا Html استفاده می شود. پویا سازی در واقع همان تغییر صفحات Static به Dynamic می باشد، که در واقع در صفحات ایستا یا Static ظاهر و کاربری صفحه برای هر کاربر با هر استفاده ای مشابه می باشد، و این به منظور ثابت بودن اجزای صفحه نیست. ممکن است تصاویر صفحه در حرکت باشند یا طرح های گرافیکی خاصی در جریان باشند، اما این امر برای هر کاربر با هر IP و هر نام کاربری یکسان باشد، در نتیجه صفحه هنوز ایستا می باشد، اما پویا بودن یعنی در صورتی که کاربر جدیدی وارد شد، صفحه به نیاز آن کاربر تغییر کند، که واضح ترین مثال قسمت سلام کاربر عزیز در صفحه های کاربری می باشد که با تغییر فرد نامی که نمایش داده شده است به نام فرد جدید تغییر می کند و نشان از پویایی صفحه ی مورد استفاده دارد.
  • اشاره کردیم که تحرک قسمت های مختلف صفحه نشانی از پویایی نیست، اما دلیل نمی شود که این امر از توانمندی های JavaScript نباشد. این زبان فاکتور ها و قابلیت های بسیار زیادی برای ایجاد صفحات گرافیکی و حساس به تغییرات دارد، که می تواند با استفاده از دریافت فاکتور های لازم مانند محل قرار گیری ماوس و یا کلیک کردن دکمه ای خاص در محلی خاص از صفحه رویداد خاصی را برنامه نویسی کند، که برای مثال همه ی ما با دنبال های طرح داری که به دنبال نشانگر ماوس در صفحه در حال حرکت هستند مواجه شده ایم.
  • از دیگر مزایای این زبان می توان به این اشاره کرد که، برای شروع برنامه نویسی JavaScript یادگیری HTML و XHTML کافی است. و هم اینکه JavaScript در واقع قابلیت برنامه نویسی را به صفحات html اضافه می کند. همانطور که می دانید کد نویسی در html زیاد وابسته به منطق و فاکتورهای برنامه نویسی نیست و تنها امکان تعریف نما ها و اشکال و منو ها را به ما می دهد، اما با اضافه شدن کد های JavaScript شما می توانید متغیر های خود را تعریف کرده و با تغییر هر کدام از آن ها دستور خاصی را برنامه نویسی نمایید.
  • از دیگر مزایای JavaScript که می شود به آن اشاره کرد، توانایی انجام برخی تغییرات بر روی مرورگر کاربر و همچنین توانایی ایجاد کوکی و استفاده از آن می باشد.
Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت پرشین سیستم هخامنش اولین شرکت در تولید نرم افزار های حوزه مالی براساس تکنولوژی بلاک چین
تلفن: 021-91008664
[email protected]

آیکون های اجتماعی