شرکت پرشین سیستم

پرشین سیستم، از سال 1389 فعالیت خود را در زمینه نرم افزارهای مالی، مدیریتی و نرم افزارهای اتوماسیون و شبکه های کامپیوتری آغاز نموده و همواره در جهت ارائه ی جدیدترین متد و یاری رساندن به مدیران سازمان ها در خدمت مخاطبانش بوده است.

دستاورد اصلی پرشین سیستم در این مدت، تلفیق سه عامل مهم دانش فنی، فن آوری روز و نیروی متخصص است.

هدف اصلی این مجموعه ارائه راه حل برای پروژه های فن آوری اطلاعات و ارتباطات با تکیه بر تکنولوژی روز و همچنین ارائه ی خدمات فنی و مهندسی در زمینه نرم افزار است. تا از این طریق، نگرانی مدیران سارمان ها، در خصوص انتخاب یک راه حل جامع و مناسب نرم افزاری برای تلفیق منابع مختلف را مرتفع سازد. بدون شک سرمایه ی پرشین سیستم، پشتیبانی شما است.

 توجه به نیاز مشتری

نقطه قوت هر مجموعه تجاری، شناخت ساختار سازمان مشتری در سطوح مختلف است. پرشین سیستم با تکیه بر گروهی از کارشناسان و با اجرای مطالعات و تحقیقات بازار، در پی آن است تا خلاهای موجود در بازار نرم افزار را شناسایی کرده و با تمام توان در این مسیر قدم بگذارد. نرم افزار جامع مدیریت سهام مثدر این زمینه است.

دقت در عملکرد

مهمترین رکن در عملکرد یک شرکتنرم افزاری بالا بودن دقت نظر و ظرافت های کاربردی است. متخصصان پرشین سیستم در این زمینه به شما تعهد می دهند احتمال خطای خود را به پایین ترین حد ممکن برسانند و دقیق ترین نرم افزارهای مدیریتی و مالی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهند. از دیگر سو تحلیل دقیق و شناخت فرآیندهای هدف و در ادامه رسیدن به نتایج و محاسبات صحیح و متمرکز از جمله دستاوردهای این مجموعه است.

کاربری آسان

کاربری آسان

امکان استفاده آسان از نرم افزارها امتیازی است که تیم تحلیلگر و طراح پرشین سیستم توجه ویژه ای به آن داشته. به همین خاطر مخاطبان نرم افزارهای پرشین سیستم از هر گروه و در هر مقطع سنی به راحتی می توانند با نحوه عملکردبرنامه آشنا شوند و نیاز مجموعه را مرتفع سازند. علاوه بر این گروه پشتیبانی پرشین سیستم همواره آماده خدمت رسانی و پاسخگویی به سوالات مخاطبان این مجموعه است.

امنیت

بدون شک تامین امنیت یکی از مهمترین مورادی است که کاربران از شرکت های تولید نرم افزار انتظار دارند. به همین دلیل پرشین سیستم با استفاده از امکانات رمزنگاری های دو سویه، عمومی و اختصاصی و بکارگیری زیرساختهای اعتبارسنجی اطلاعات، در راستای بالاتر بردن امنیت کاربر در نرم افزار تلاش می کند.

پشتیبانی

حمایت همه جانبه از کاربر در تمامی مراحل استفاده از نرم افزارهای پرشین سیستم یکی از اصول مهم این مجموعه است. به همین منظور تیم پشتیبانی پرشین سیستم آماده ی خدمت رسانی در سه کیفیت است که در ذیل شرح داده شده است.

پشتیبانی دائمی و استقرار کارشناس در مجموعه ی مشتریان

پشتیبانی حضوری و بازدید و توسعه ی ادواری

پشتیبانی تلفنی و ارتباط از راه دور

مشاوره و ارائه راهکار

 با افزايش استفاده از تکنولوژي در ابعاد مختلف زندگي روزمره، اين پديده به مرور زمان جايگاه خود را پيدا کرده و مورد اسقبال عموم مردم قرار گرفته است. اما تکنولوژي نيز مانند هر پديده نوين ديگري نيازمند شناخت و تخصص است تا هرچه بهتر و کاربردي تر در اختيار مخطبانش قرار گيرد. در همين راستا گروه پرشين سيستم آمادگي خود را جهت ارائه مشاوره و راهنمايي در ارتباط با نرم افزارهاي نوين مالي و مديريتي اعلام ميدارد.

طراحي سيستماتيک فرآيند سازمان هاي اداري و صنعتي و همچنين پالايش اطلاعات و ارائه خروجي هاي مناسب و راهبردي، از جمله فعاليتهايي است که مجموعه پرشين سيستم در اختبار مشتريان خود قرار ميدهد تا بر اين  اساس امکان بکارگيري روشهاي نوين براي تصميمگيري هاي دقيق و سريع فراهم گردد.

منوی اصلی